BauderKARAT
COD:N/A
Membrană termosubabilă cu bitum polimer cu armătură de poliester compozit rezistentă la tensiuni mecanice extreme în asociaÅ£ie cu o reÅ£etă de bitum de calitate superioară. CaÅŸerată cu ardezie albverzui precum ÅŸi negrugranit. Negrugranit este o nuanţă naturală ce nu se decolorează, ÅŸi conÅ£ine o variaÅ£ie plăcută tonurilor de culoare.
Date tehnice:
| Descriere | membrană termosudabilă de top cu bitum polimer |
| Prelucrare | sudare cu flacără |
| Partea superioară | ardezie |
| Partea inferioară | folie termofuzibilă |
| Armătură | poliester compozit 300 g/m2 |
| Lungime | 5 m |
| Lăţime | 1 m |
| Grosime | 5,2 mm |
| Flexibilitatea la rece | -25 partea superioară -40 partea inferioară |
| Stabilitatea la cald | +150 partea superioară +120 partea inferioară |
|
Rezistenţa max. la tracţiune |
1450 N/50 mm |
| Alungire |
30 % |
| Tipul utilizării | DO/E1 PYE KTP 300 S5 |
| Număr articol | 1716 0000 (negru granit) 1717 0000 (alb verzui) |

