BauderPRO F
COD:N/A
Hidrozolaţie într-un singur strat pentru acoperişuri uşoare industriale.
BauderPRO F este o membrană hidroizolatoare de valoare ridicată cu bitum polimer acoperită cu ardezie pentru aplicare într-un singur strat conform DIN 18531 la o înclinaţie minimă a acoperişului de 2%.
Date tehnice:
| Descriere | membrană hidroizolatoare de top într-un singur strat cu bitum elastomer |
| Prelucrare | fixare mecanic, sudare cu flacără la cusătură |
| Partea superioară | ardezie |
| Partea inferioară | folie termofuzibilă |
| Armătura | voal special de poliester |
| Lungime | 7,5 m |
| Lăţime | 1,1 m |
| Grosime | 5,2 mm |
|
Rezistenţa max. la
|
1000 N/50 mm |
| Alungire | 45 % |
| Tipul utilizării | DO/E1 PYE KTG 5 |
| Număr articol | 1732 2000 (ardezie naturală) |



