BauderTEC KSO SN
COD:N/A
Membrană autoadezivă la rece cu cusătură termosudabilă. Ca membrană autoadezivă la rece cu cusătură termosudabilă suplimentară pentru închideri sigure ale cusăturii este această membrană rezistentă mecanic ridicate ÅŸi placută vizual.
Date tehnice:
| Descriere | membrană autoadezivă la rece cu bitum elastomer, cusătură termosudabilă |
| Prelucrare | autoadeziv la rece, sudarea cusăturii |
| Partea superioară | ardezie |
| Partea inferioară | folie detaşabilă, masă bituminoasă autoadezivă la rece + cusătură termosudabilă |
| Armătura | ţesătură din fibre de sticlă |
| Lungime | 5 m |
| Lăţime | 1 m |
| Grosime | 4,2 mm |
| Flexibilitatea la rece | ≥-30 °C |
| Stabilitatea la cald | ≥+100 °C |
| Rezistenţa max. la tracţiune |
≥1000 N/50 mm |
| Alungire | ≥2 % |
| Tipul utilizării | DO/E1 PYE KTG KSP 4 |
| Număr articol |
1618 2000 (ardezie naturală) |


