BauderPLANT E
COD:N/A
Construcţie de acoperiş rezistentă la străpungerea rădăcinilor. Membrană termosudabilă cu bitum elastomer cu protecţie integrată antirădăcină. Armătură de calitate ridicată precum şi reţetă de bitum.
Date tehnice:
| Descriere | Membrană termosudabilă cu bitum elastomer, protecţie la străpungerea rădăcinilor conform normativelor FLL |
| Prelucrare | sudare cu flacără |
| Parte superioară | ardezie |
| Parte inferioară | folie termofuzibilă |
| Armătura | voal poliesteric 250 g/m2 |
| Lungime | 5 m |
| Lăţime | 1 m |
| Grosime | 5,2 mm |
| Rezistenţa max. la tracţiune | 1000 N/50 mm |
| Alungire | 45 % |
| Tipul utilizării | DO/E1 PYE PV 200 S5 |
| Număr articol |
1724 0000 (ardezie verde) |


